© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

3.3. Правове регулювання охорони промислового зразка за Цивільним кодексом України


Приведення національного законодавства в сфері промислової власності у відповідність з міжнародними нормами права насамперед пов'язано з очікуваним вступом України у Всесвітню торгову організацію і майбутньою інтеграцією в Європейський Союз.

Цивільний і Господарський кодекси України регулюють відносини в сфері інтелектуальної власності.

Переважна більшість норм щодо інтелектуальної власності міститься в четвертій книзі Цивільного кодексу України “Право інтелектуальної власності».

В Кодексі, зокрема визначено особисті немайнові та майнові права інтелектуальної власності, строк чинності прав інтелектуальної власності, передання майнових прав інтелектуальної власності. Приділено увагу використанню об‘єкта прав інтелектуальної власності, способу захисту прав.

Окрему главу присвячено правам інтелектуальної власності, що стосуються винаходу, корисної моделі та промислового зразка. Зокрема у ст. 461 визначено вимоги щодо придатності промислового зразка для набуття права інтелектуальної власності на нього.

Промисловий зразок вважається придатним для набуття права інтелектуальної власності на нього. Якщо він, відповідно до закону, є новим.

Об‘єктом промислового зразка можуть бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, що визначають зовнішній вид виробу.

Набуття права інтелектуальної власності на промисловий зразок засвідчується патентом.

В кодексі означені суб‘єкти права інтелектуальної власності. зокрема на промисловий зразок це автор промислового зразка, інші особи, які набули прав на промисловий зразок за договором чи законом.

У ст. 470 закріплено право попереднього користувача на промисловий зразок. Будь-яка особа, яка до дати подання заявки на промисловий зразок або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки в інтересах своєї діяльності добросовісно використала промисловий зразок в Україні або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, має право на безоплатне продовження такого використання або використання, яке передбачалося зазначеною підготовкою (право попереднього користувача). Це право може передаватися або переходити до іншої особи тільки разом із підприємством чи діловою практикою або з тією частиною підприємства чи ділової практики, в яких було використано промисловий зразок або здійснено значну і серйозну підготовку для такого використання.

Передбачені Цивільним кодексом положення стосовно інтелектуальної власності відповідають Конституції України, міжнародним договорам у сфері інтелектуальної власності.






© Братківський К.С., 2006

<назад>


Украинская Баннерная Сеть