© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Обсяг правової охорони, що надається патентом на промисловий зразок, визначається сукупністю його суттєвих ознак, зображених на фотографіях виробу (макета, рисунка). Опис промислового зразка слугує лише для тлумачення ознак.

Патент на промисловий зразок діє протягом 10 років від дати надходження заявки до Держпатенту України. за клопотанням власника патенту строк його дії може бути продовжено Держпатентом України, але не більше як на 5 років.

Виключне право на використання промислового зразка належить власнику патенту, який має право їх використовувати в разі, коли це не порушує прав інших власників патенту. Власник патенту має також право забороняти використання промислового зразка, якщо це суперечить цьому Тимчасовому Положенню.

Ніхто не вправі використовувати об‘єкт, на який видано патент, без згоди власника патенту.

Власник патенту повинен використовувати надані патентом права без шкоди для інтересів держави і суспільства.

Порушенням прав власника патенту визнається виготовлення, застосування, ввіз, пропозиція до продажу, продаж та інше впровадження в оборот продукту із застосуванням способу, що охороняється патентом на винахід, без згоди власника патенту.

Тимчасове Положення також встановлювало вимоги для одержання охоронного документа, зокрема на промисловий зразок, а саме:

- щодо порядку подання заявки на видачу патенту на промисловий зразок;

- встановлення пріоритету промислового зразка;

- проведення експертизи заявок на промислові зразки; порядку подання заперечення до Апеляційної ради;

- опублікування відомостей щодо видачі охоронних документів тощо.

Крім того, Тимчасове Положення установлювало термін охорони й умови, за яких охоронні документи можуть бути визнані недійсними чи припинити дію щодо всіх об'єктів промислової власності, а також захист прав власників охоронних документів.



<< 1 2 >>

© Братківський К.С., 2006

<назад>