© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

·

відомості про заявника та його адресу, викладені українською мовою;

·

матеріал, що справляє враження опису винаходу, і частину матеріалу, яку можна прийняти за формулу ви¬находу, викладені українською або іншою мовою. Якщо опис і формулу винаходу вико¬нано іншою мовою, то для збереження дати подання заявки їх переклад українською мовою повинен надійти до Установи про¬тягом двох місяців від дати подання заявки.

Патентні законодавства всіх країн-учасниць Паризької конвенції про охорону промислової власності (далі – Паризька конвенція), у тому числі й Україна, містять умови надання конвенційного пріорите¬ту. Відповідно до Паризької конвенції, дата подання заявки до Установи або у відповідний орган країни-учасниці Паризької конвенції визнається датою, що визначає пріоритет наступних заявок на такий самий винахід, які подані тим самим заявником або його правонаступником в інших країнах-учасницях. Пріоритетна пільга надається протягом 12 місяців з дати подан¬ня першої заявки на винахід. При цьому перша заяв¬ка, на яку посилається заявник в обґрунтуванні свого пріоритету, по¬винна бути належним чином оформлена, тобто відповідати вимогам національного законодавства країни її подання. Цей пріоритет названо конвенційним.

Заявник, який бажає скористатися правом конвенційного пріори¬тету в Україні, повинен протягом трьох місяців від дати подання заявки до Установи подати заяву про пріоритет з посиланням на дату подання і номер попередньої заявки та її копію, якщо ця заявка була подана в іноземній державі-учасниці Паризької конвенції, з перекладом на укра¬їнську мову. У межах цього строку зазначені матеріали можуть бути змінені. Якщо ці матеріали подано несвоєчасно, право на конвенційний пріоритет вважається втраченим, про що заявнику надсилається повідомлення.

Крім конвенційного, в Україні заявник має право на встано¬влення пріоритету за датою подання попередньої заявки на винахід, за умови дотримання таких вимог:

·

заява про пріоритет з посиланням на дату подання і номер попередньої заявки повинна бути подана не пізніше трьох місяців від дати подання заявки до Установи;

·

об'єкт, що заявляється, повинен бути розкритий у матеріалах попередньої заявки;

·

до формули об'єкта, що заявляється, мають бути включені всі ознаки з формули попередньої заявки, щодо яких просять вста¬новити пріоритет.

Заявка, щодо якої просять встановити пріоритет за датою подання попередньої заявки до Установи, має бути подана тим же заявником, що й попередня заявка.

Заявником може бути заявлено пріоритет кількох попередніх заявок щодо заявки в цілому чи окремого пункту формули винаходу. При цьому строки, початковою датою яких є дата пріоритету, обчислюються від найбільш ранньої дати пріоритету. Пріоритет поширюється лише на ті ознаки винаходу (корисної моделі), що зазначені в попередній заявці, пріоритет якої заявлено. Якщо деякі ознаки винаходу (корисної моделі) відсутні у формулі винаходу (корисної моделі), що викладена у попередній заявці, то для надання права пріоритету достатньо, щоб в описі попередньої заявки були точно вказані ці ознаки.



<< 1 2 3 4 >>