© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

- виключне право дозволяти використання торговельної марки;

- виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання;

- інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

Разом з тим, частиною шостою статті 16 Закону передбачено, що виключне право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак не поширюється, зокрема, на здійснення будь-якого права, що виникло до дати подання заявки або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та задовольняючи позов у частині заборони відповідачеві використовувати спірну торговельну марку, апеляційний господарський суд виходив з того висновку, що право попереднього користування виникає лише у випадку використання знака, який є тотожним із зареєстрованою торговельною маркою, та не поширюється на випадки застосування схожого знака для товарів і послуг. Проте, на думку Вищого господарського суду України, відповідна правова оцінка обставин справи є невірною, виходячи з такого.

Згідно зі статтею 500 ЦК України будь-яка особа, яка до дати подання заявки на торговельну марку або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки в інтересах своєї діяльності добросовісно використала торговельну марку в Україні або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, має право на безоплатне продовження такого використання або використання, яке передбачалося зазначеною підготовкою (право попереднього користувача).

Відповідно до пункту 4 статті 16 Закону використанням знака визнається:

- нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення);

- застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано;

- застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет, у тому числі в доменних іменах.

Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.

Отже, оскільки з огляду на наведені приписи закону використанням знака є також застосування схожої з таким знаком торговельної марки, місцевий господарський суд з урахуванням встановлених ним обставин справи дійшов вірного висновку про наявність у відповідача права попереднього користувача на позначення “Ротокан”.

З огляду на правомірність використання Заводом спірної торговельної марки позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 7 054 000,80 грн. майнової шкоди не підлягають задоволенню.

З огляду на викладене Вищий господарський суд України постанову апеляційного господарського суду з даної справи скасував, а рішення місцевого господарського суду залишив без змін.


<< 1 2 >>

<назад>