© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

З прийняттям у 1993 році Закону України “Про охорону прав на промислові зразки” законодавець визнав для промислових зразків виключною патентну форму охорони, чим визначив принципово новий підхід до правового забезпечення здійснення права на цей об’єкт інтелектуальної власності. Вказане зумовлює потребу в проведенні досліджень у цьому напрямі.

З набуттям чинності нового Цивільного кодексу України (01.01.2004) ситуація не поліпшилася, навпаки, виникли суттєві розбіжності між спеціальним законом і кодексом, які необхідно виправляти шляхом внесення змін до Закону України “Про охорону прав на промислові зразки”.

Чинному законодавству про охорону прав на промислові зразки властива як наявність значних прогалин, так і термінологічна недосконалість.

В роботі розглянута актуальна тема щодо співвідношення правової охорони промислових зразків та інших об‘єктів права інтелектуальної власності: торговельних марок, винаходів (корисних моделей) та об’єктів авторського права.

Ступінь наукового дослідження теми. Ступень наукової розробленості теоретичних і практичних питань правової охорони промислових зразків в Україні та в зарубіжних країнах досить низька. Вибір теми дослідження обумовлений певною мірою відсутністю в Україні розробок, які б створювали цілісне наукове уявлення про промисловий зразок як об’єкт промислової власності і функціонування права на промисловий зразок у сфері господарювання. Більшість публікацій, що охоплюють питання правової охорони промислових зразків, висвітлюють окремі проблемні аспекти або побудовані на узагальненні чинного законодавства України та переслідують навчальну мету.

Метою роботи – є дослідження особливостей набуття прав на промисловий зразок в різних країнах світу, співставлення охорони промислового зразка з різними об’єктами інтелектуальної власності та аналіз розвитку вітчизняного законодавства з охорони промислового зразка.

Для цього поставлено наступні задачі:

– визначити поняття, правові ознаки та функції промислового зразка;

– дослідити особливості визначення вимог до промислового зразка в різних країнах світу;

– здійснити комплексний правовий аналіз норм іноземного та міжнародного законодавства, що стосуються охорони промислових зразків;

– з’ясувати можливості та раціональні межі використання зарубіжного досвіду охорони промислових зразків та функціонування патентної форми охорони цього об’єкта промислової власності;

– проаналізувати особливості становлення системи правової охорони промислових зразків в Україні.

Виходячи з цього, об’єктом дослідження є промисловий зразок як об’єкт промислової власності, а також правові аспекти функціонування права на промисловий зразок.

Предметом дослідження є поняття промислового зразка як об’єкта охорони, правовідносини, що виникають з приводу патентної охорони промислового зразка, зокрема при виникненні та здійсненні права на промисловий зразок, а також попереджувальні судові засоби захисту виключного права на промисловий зразок.



<< 1 2 3 >>


© Братківський К.С., 2006

<назад>