© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Методи дослідження. Дослідження побудоване на застосуванні діалектичного, логічного, порівняльно-правового та системного методів дослідження. Також щодо дослідження судових засобів, спрямованих на попередження порушень виключного права патентоволодільця застосовано метод порівняльно-правового аналізу. Логіко-юридичний метод був використаний при формулюванні висновків відповідно до мети дослідження.

Таким чином, дослідження законодавства іноземних держав з різними правовими, економічними системами у сфері охорони прав на промисловий зразок має практичне завдання виявити закономірності розвитку охорони на промислові зразки та виробити рекомендації для вітчизняного законодавства, запровадження яких дозволило б привести національне законодавство до найкращих світових зразків та дало змогу передбачати подальший розвиток систем охорони промислового дизайну у світі.

Дослідження проведено на основі аналізу чинних нормативно-правових документів досліджуваних країн, науково-практичної літератури, а також офіційних інформаційних ресурсів мережі Інтернет.

Нормативну базу дисертації становить як міжнародне законодавство у сфері охорони об’єктів інтелектуальної власності, зокрема, Паризька конвенція з охорони промислової власності, Угода про торгові аспекти прав інтелектуальної власності, так і національне законодавство у галузі інтелектуальної власності, і в першу чергу, Закон України “Про охорону прав на промислові зразки”, Закон України “Про авторське право та суміжні права”, Закон України “Про охорону прав на винаходи та корисні моделі” та Цивільний кодекс України.

Разом з тим, в дисертації значну увагу присвячено аналізу спеціального законодавства, що регламентує охорону промислових зразків, та патентного законодавства Болгарії, Білорусії, Індії, Швеції, Австралії, Канади та Японії.

Сформульовані в роботі теоретичні висновки і практичні рекомендації спираються на праці вчених – правознавців, які досліджували питання права промислової власності взагалі і правову охорону промислових зразків зокрема. Насамперед, на роботи Андрощука Г. О., Гаврилової Е. П., Дроб'язка В. С., Капіци Ю. В., Крайнєва П. П., Макода В. Є. , Підопригори О. А., Підопригори О. О., Прахова Б. Г., Святоцького О. Д. Халаїм Н. О. , Шестимирова А. А. та інших.

Емпіричною базою дослідження стало чинне законодавство України, міжнародно-правові акти. Автором опрацьована значна кількість не тільки юридичної, але і спеціальної літератури з питань художнього конструювання, матеріалів періодичних видань з питань інтелектуальної власності.

Наукова новизна дослідження. За результатами дисертаційного дослідження сформульовано наступні положення, які містять наукову новизну:

- суттєві ознаки промислового зразка - це ознаки, що впливають на формування естетичних та/або ергономічних особливостей зовнішнього вигляду виробу і проявляються у формі, конфігурації виробу, малюнку, розфарбуванні, матеріалі, з якого виготовлено виріб, або в їх поєднанні;

- законодавче визначення новизни промислового зразка необхідно доповнити положенням про те, що промисловий зразок не визнається таким, що відповідає вимозі новизни, якщо хоча б одна з його суттєвих ознак відтворює знак для товарів і послуг і, тим самим, порушує право на нього, яке належить іншій особі.

На підставі цих висновків розроблені пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавства України.


<< 1 2 3 >>

© Братківський К.С., 2006

<назад>