© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

• фурнітура (ґудзики, гачки і т.п.);

• матеріал.

• Для характеристики художньо-конструкторських рішень комплектів (наборів) виробів, крім ознак, що використані для характеристики художньо-конструкторських рішень відповідних виробів, використовуються ознаки, що відображають:

• характер взаємодії частин;

• співпідпорядкованість елементів;

• пропорційність як самих елементів, так і всього комплекту (набору) у цілому.

Для того, щоб одержати правову охорону, промисловий зразок у відповідності повинен відповідати визначеним умовам (п. 1 ст. 6 зі змінами, внесеними, згідно Закону № 850-15 від 22.05.2003 Закону). А саме - він повинен бути новим.

Промисловий зразок визнається новим, якщо сукупність його суттєвих ознак не стала загальнодоступної у світі до дати подачі заявки у Відомство чи, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету.

У процесі встановлення новизни промислового зразка приймається до уваги також зміст усіх заявок, що раніше надійшли до Відомства.

На визнання промислового зразка патентоспроможним не впливає розкриття інформації про нього автором чи особою, що одержала від автора прямо або побічно таку інформацію, на протязі шести місяців до дати подачі заявки в Відомство чи, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету. При цьому обов'язок доведення обставин розкриття інформації покладається на особу, що зацікавлена в застосуванні дійсного положення.

Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом. У зв'язку з тим, що Відомство проводить експертизу заявки на промисловий зразок тільки за формальними вимогами заявник несе відповідальність за відповідність промислового зразка умовам охороноспроможності.

Термін дії патенту на промисловий зразок складає 10 років з дати подачі заявки у Відомство і продовжується Відомством за клопотанням власника патенту, але не більше ніж на 5 років (п. 5 ст. 5 Закону).

У ст. 7 Закону чітко визначено, хто може бути власником на промисловий зразок.

Особа, яка бажає одержати патент і має на це право, подає у Відомство заявку, складену згідно “Правил складання і подачі заявки на видачу патенту України на промисловий зразок».

За подачу заявки сплачується збір. Порядок сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об‘єкти інтелектуальної власності, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності» від 23.12.2004 № 1716.

Відомство встановлює дату подачі заявки у відповідності до вимог ст. 12 Закону.

Заявка на промисловий зразок повинна стосуватися одного промислового зразка і може містити його варіанти.

Заявка повинна розкривати суть промислового зразка досить повно і ясно, щоб його зміг здійснити фахівець у зазначеній галузі.



<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>

© Братківський К.С., 2006