© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Власник патенту має право також забороняти використовувати промисловий зразок іншим особам без його дозволу, за винятком установлених Законом випадків (коли таке використання не визнається порушенням прав власника патенту).

На підставі договору про передачу права власник має право передати право на патент іншій особі (юридичному чи фізичний) чи надати право на використання на підставі ліцензійного договору. Договір про передачу права власності і ліцензійний договір на використання промислового зразка повинні бути складені в письмовій формі і підписані сторонами. Зазначені договори набирають чинності стосовно будь-якої іншої особи лише після їхньої реєстрації у Відомстві.

Власник патенту може подати у Відомство для офіційної публікації заяву про видачу будь-якій особі дозволу на використання промислового зразка (відкрита ліцензія). У цьому випадку збір за підтримку патенту в силі зменшується на 50%, починаючи з року, наступного за роком публікації такої заяви. Особа, що виявила бажання використовувати запатентований промисловий зразок, повинна укласти з власником патенту договір про платежі. Суперечки, що виникають щодо цього договору, вирішуються в судовому порядку.

Якщо жодна особа не виявила бажання використати промисловий зразок, власник патенту вправі відкликати свою заяву. У цьому випадку збір за підтримку патенту в силі сплачується в повному розмірі з року, наступного за роком опублікування зведень про заяву про відзив відкритої ліцензії.

Права, надані патентом, не торкаються інших особистих майнових чи немайнових прав автора промислового зразка.

Виходячи із суспільних інтересів і інтересів національної безпеки, Кабінет Міністрів України може дозволити використання запатентованого промислового зразка без згоди власника патенту. При цьому власнику виплачується відповідна компенсація. Порядок надання дозволу на використання запатентованого промислового зразка без згоди власника патенту затверджено відповідною Постановою КМУ. Спори про умови видачі дозволу, виплати компенсації і її розмірів вирішуються в судовому порядку.

У ст. 22 Закону перераховані дії, що не визнаються порушенням прав власника патенту на промисловий зразок.

Важливим положенням є положення щодо права попереднього користування. Суть його в тім, що будь-яка особа, яка до дати подання заявки, якщо чи витребовується пріоритет, до дати пріоритету в інтересах своєї діяльності сумлінно використовувала в Україні заявлений промисловий зразок, або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, зберігає право на використання промислового зразка, як це передбачалося зазначеною підготовкою.

Право попереднього користування може передаватися чи переходити до іншої особи тільки разом з підприємством або з діловою практикою чи частиною підприємства або діловою практикою, у яких був використаний заявлений промисловий чи зразок здійснений значна і серйозна підготовка до такого використання.

Питання про право попереднього користування залишається одним із серйозних спірних питань, що вимагає детальної експертизи.



<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>

© Братківський К.С., 2006