© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Справа “Шансон”


Рішенням місцевого господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, позов товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія “Н” (далі – ТОВ “ТРК “Н”) до товариства з обмеженою відповідальністю “Телерадіокомпанія “А” (далі – ТОВ “ТРК “А”) про заборону дій, що порушують авторське право, та стягнення 9250000 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав задоволено частково: ТОВ “ТРК “А” заборонено здійснення будь-яких дій, що порушують майнові авторські права ТОВ “ТРК “Н”, у тому числі використовувати в будь-який спосіб оригінальну назву твору, найменування проекту “Радіоканал Ш”, а також введення позначення “Ш” у господарський оборот; з відповідача на користь позивача стягнуто 5000000 грн. компенсації. Рішення судових інстанцій по суті спору мотивовано, з посиланням на статті 7, 9, 15, 32, 52 Закону України “Про авторське право і суміжні права” (далі – Закон), тим, що ТОВ “ТРК “Н” доведено вчинення ТОВ “ТРК “А” дій, які порушують майнові права позивача як суб'єкта авторського права на твір “Проект “Радіоканал Ш” у трансляції радіопередач.

ТОВ “ТРК “А” звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просило скасувати рішення судових інстанцій у цій справі по суті спору і прийняти нове рішення, яким відмовити в позові повністю. З посиланням на неправильне застосування судовими інстанціями вимог статей 9, 15 та 52 Закону та статті 27 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) скаргу мотивовано тим, що:

ТОВ “ТРК “Н” не отримано права забороняти використання твору іншим особам;

ТОВ “ТРК “А” не використовує твір “Проект “Радіоканал Ш”, а тому і не порушує майнових прав позивача;

- ТОВ “ТРК “А” не використовувало оригінальну назву твору, оскільки слово “ш” є лише частиною назви твору;

судовими інстанціями прийнято рішення по суті спору, що стосується прав громадянина Є. та закритого акціонерного товариства “Телерадіокомпанія “Л”, яких не було залучено до участі у справі.

Перевіривши повноту встановлення обставин справи та правильність застосування судовими інстанціями норм матеріального і процесуального права, Вищий господарський суд України дійшов висновку про наявність підстав для скасування судових рішень і передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Причиною спору у справі стало питання про наявність порушення ТОВ “ТРК “А” майнових прав ТОВ “ТРК “Н” шляхом використання в радіопередачах і програмах мовлення відповідача оригінальної назви твору, суб’єктом авторського права на який є позивач.

Відповідно до пункту “а” статті 50 Закону порушенням авторського права і (або) суміжних прав, що дає підстави для судового захисту, є вчинення будь-якою особою дій, які порушують особисті немайнові права суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав, визначені статтями 14 і 38 цього Закону, та їх майнові права, визначені статтями 15, 39, 40 і 41 цього Закону, з урахуванням передбачених статтями 21 - 25, 42 і 43 цього Закону обмежень майнових прав.<< 1 2 3 >>