© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Справа “Карвалол”Вищий господарський суд України у складі: суддя Москаленко B.C. – головуючий, судці Джунь В.В. і Селіваненко В.П. розглянув касаційні скарги відкритого акціонерного товариства «Фармак», м. Київ (далі – ВАТ «Фармак») та Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, м. Київ (далі – Державний департамент інтелектуальної власності) на постанову Київського апеляційного господарського суду від 04.04.2005 зі справи № 21/92 за позовом закритого акціонерного товариства «Фармацевтична фірма «Дарниця», м. Київ (далі – ЗАТ «Дарниця») до Державного департаменту інтелектуальної власності, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – ВАТ «Фармак», про визнання недійсним свідоцтва України № 7321 на знак для товарів і послуг.

Судове засідання проведено за участю представників: ЗАТ «Дарниця» – Опрі Н.Л, Державного департаменту інтелектуальної власності – не з'явилися, ВАТ «Фармак» – Місюни P.M., Самілів Б.М., Таранчука Д.В.

За результатами розгляду касаційних скарг Вищий господарський суд України

ВСТАНОВИВ:


ВАТ «Фармак» звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про визнання недійсним свідоцтва України № 7321 на знак для товарів і послуг «Корвалол» («Corvalolum»), обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що рішення про реєстрацію названого знака прийнято з порушенням законодавства з питань охорони прав на знаки для товарів і послуг, позначення «Корвалол» втратило ознаки дистинктивності і є загальновживаним.

Рішенням господарського суду міста Києва від 05.05.2004 (суддя Шевченко Е.О.) у задоволенні позову відмовлено. Рішення суду мотивовано тим, що позивачем пропущено строк позовної давності для звернення до суду з позовом про визнання недійсним свідоцтва України № 7321 на знак для товарів і послуг, а згідно зі статтею 80 Цивільного кодексу Української РСР (далі – Цивільний кодекс УРСР) закінчення строку позовної давності до пред'явлення позову є підставою для відмови в позові.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 04.04.2005 (колегія суддів у складі: суддя Коваленко В.М. – головуючий, судді Вербицька О.В., Малетич М.М.) рішення господарського суду міста Києва від 05.05.2004 скасовано і прийнято нове рішення, яким позов задоволено повністю: визнано недійсним свідоцтво України № 7321 на знак для товарів і послуг; з Державного департаменту інтелектуальної власності стягнуто 42,50 грн. витрат зі сплати державного мита за розгляд справи в суді апеляційної інстанції, 85 грн. витрат зі сплати державного мита за розгляд справи в суді першої інстанції, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 8007,36 грн. витрат за проведення судової експертизи зі справи. Постанову суду апеляційної інстанції з посиланням на висновок судової експертизи від 31.01.2005 № 5678 зі справи мотивовано тим, що позначення лікарського засобу «Корвалол» вже на момент подання заявки про реєстрацію цього позначення як знака для товарів і послуг втратило ознаки дистинктивності і стало загальновживаним, а також порушенням відповідачем процедури діловодства щодо видачі оспорюваного свідоцтва.


<< 1 2 3 4 5 >>