© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

Справа “Лижичко проти Київстар”


СУТЬ СПОРУ:ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про стягнення солідарно з ТОВ "АВФ-Продакшн", ТОВ "Євро Ер Ес Сі Джі Київ", ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем":

- 11 000 000 грн. (25 000 мінімальних заробітних плат) компенсації за порушення виключних майнових авторських прав позивача на музику до музичного твору з текстом під назвою "В ритмі серця";

- 2 750 000 грн. моральної шкоди за порушення цих же майнових авторських прав позивача, що становить 25% від суми стягуваної компенсації.

Позовні вимоги мотивовано тим, що згідно з даними моніторингу телеефіру України, проведеного товариством з обмеженою відповідальністю "Моніторинг телебачення України" на замовлення позивача у травні 2006 року, телевізійний рекламний ролик з умовною назвою "Спонсорство відбіркового конкурсу Євробачення 2006", що створювався з метою реклами "Київстар" та складається із зафіксованої серії пов'язаних між собою кадрів з використанням фрагмента музичного твору "В ритмі серця", транслювався на телеканалі УТ-1 по 20.05.2006 включно, хоча таке транслювання мало бути припинене ще 15.05.2006.

Рішенням господарського суду міста Києва від 03.10.2007 (суддя Палій В.В.) позов задоволено частково; із ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" стягнуто: на користь позивача 3 500 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав; в доход державного бюджету України 51 грн. державного мита і 59 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; з ТОВ "Євро Ер Ес Сі Джі Київ" стягнуто: на користь позивача –3 500 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав; в доход державного бюджету України – 51 грн. державного мита і 59 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу; у решті позовних вимог відмовлено. Зазначене рішення мотивовано тим, що у діях ТОВ "Євро Ер Ес Сі Джі Київ" ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" наявне порушення майнових авторських прав позивача.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 20.12.2007 (колегія суддів у складі: суддя Смірнова Л.Г. – головуючий, судді Алданова С.О., Коротун О.М.) рішення господарського суду міста Києва від 03.10.2007 скасовано частково (пункти 2, 3, 4, 5 резолютивної частини рішення) і в цій частині прийнято нове рішення, яким позов ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" до ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." та ТОВ "Євро Ер Ес Сі Джі Київ" задоволено частково; із ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" та ТОВ "Євро Ер Ес Сі Джі Київ" стягнуто:

- на користь ТОВ "Комп Мюзік Паблішинг" – 7 000 грн. компенсації за порушення авторського права;

- до державного бюджету України – 102 грн. витрат зі сплати державного мита і 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. У решті рішення господарського суду міста Києва залишено без змін.

В обґрунтування постанови зазначено, що судом першої інстанції дано правильну оцінку обставинам справи, але не взято до уваги вимогу позивача про стягнення солідарно з відповідачів суми компенсації.


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>