© Право інтелектуальної власності, 2005 - 2016. При цитуванні посилання на www.intellaw.org.ua обов’язкове.

ГОЛОВНА

БІБЛІОТЕКА

ДОГОВОРИ

ЗАКОНИ

ОХОРОНА

ЗАХИСТ

ОСВІТА

ЛІНКИ

БЛОГ

ПОСЛУГИ


Украинская Баннерная Сеть

Право інтелектуальної власності

При цьому ст. 14 Закону України “Про охорону прав на промислові зразки” під час розгляду заявки про реєстрацію передбачено проведення лише її формальної експертизи, а ст. 18 Закону прямо встановлює, що патент видається під відповідальність його власника без гарантії чинності патенту. Таким чином, наведене свідчить про безпідставність твердження заявника апеляційної скарги щодо патентоспроможності патенту № * лише з посиланням на його отримання з додержанням вимог чинного законодавства, внесення патенту до Державного реєстру патентів України на промислові зразки та офіційне опублікування цих відомостей.

У даному випадку вирішальне значення має питання новизни промислового зразка, захищеного патентом № *. Між тим, як випливає з письмового відзиву на позовну заяву та усних пояснень представника Державної митної служби України, підставою для зупинення митного оформлення шин понад великогабаритних виробництва корпорації “Б” був той факт, що протектор зазначених шин збігався з промисловим зразком “Протектор шини”, захищеним патентом № *, власником якого є Державний науково-дослідний інститут великогабаритних шин. У позовних заявах Державного науково-дослідного інституту великогабаритних шин до господарських судів Полтавської та Дніпропетровської областей (“про незаконне використання запатентованого промислового зразка”), копії яких наявні в матеріалах справи, зазначено, що партії шин, митне оформлення яких було зупинено, оглянуті представниками Державного науково-дослідного інституту великогабаритних шин та складено акт, в якому відображено, що шини виробництва корпорації “Б” виготовлені з використанням промислового зразка протектора шини, що є його інтелектуальною власністю. До того ж використані всі наявні ознаки запатентованого промислового зразка.

Водночас представниками корпорації “Б” до суду надані докази, які свідчать про те, що понад великогабаритні шини, митне оформлення яких було зупинено з огляду на те, що вони містять об’єкт інтелектуальної власності Державного науково-дослідного інституту великогабаритних шин – промисловий зразок “Протектор шини” за патентом № *, – були виготовлені до дати подання відповідної заявки до Державного департаменту інтелектуальної власності (контракт № ** від 5 червня 2002 р. на поставку шин понад великогабаритних, митне оформлення яких було зупинено; сертифікат про походження зазначених шин від 31 жовтня 2002 р.; контракт № ** від 16 березня 2000 р., за яким такі шини імпортувалися до України раніше).

Позивачем надані також копії витягів із спеціалізованих журналів, рекламних проспектів та інші докази, які свідчать про те, що сукупність суттєвих ознак зареєстрованого промислового зразка протектора шини стала загальнодоступною у світі до дати подання заявки на отримання патенту № *. Крім того, на підставі ст. 25 Закону України “Про охорону прав на промислові зразки” (у редакції Закону від 21 грудня 2000 р. № 2188-ІІІ) Державним підприємством “Український інститут промислової власності” (Укрпатент) проведено експертизу (назва “експертиза” закріплено наведеною нормою Закону) промислового зразка “Протектор шини” за патентом України № * на відповідність умовам патентоспроможності (Укрпатент, вих. № **/* від 29 травня 2003 р.).




<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>